آسانسور های شیب دار

آسانسور شیب دار

حتما اطلاعات جامع و کافی را درباره آسانسور دارید اما زمانی‌که صحبت از  آسانسور شیب‌دار به میان می‌آید، کمتر کسی وجود دارد که اطلاعات دقیقی درباره آن و نحوه کارکردش داشته باشد. در این صفحه از شرکت آسانسور آرمان مانگ قصد داریم تا بیشتر درباره آسانسورهای شیب‌دار صحبت کنیم.

آسانسور شیب‌دار چیست

“آسانسور شیبدار” تجهیزات بالابری هستند که بیشتر در ویلاهای بزرگ، مراکز خرید و … برای جابه جایی افراد استفاده می‌شوند. تجهیزاتی که در آسانسورهای شیب‌دار به کار برده می‌شوند، شباهت بسیاری با تجهیزات مورد استفاده در آسانسورهای مسافربر دارد. از نظر فیزیکی نیز آسانسورهای شیبدار دارای کابین‌هایی هستند که روی ریل‌هایی مشابه ریل قطار یا روی طناب حرکت می‌کنند. این آسانسور روی شیب ملایمی و مخالف نوع حرکت آسانسور مسافربر که کاملا عمودی است در حرکت است. در آسانسور شیبدار  برای رسیدن به “طبقه” واقعی، فقط سه دکمه وجود دارد: دکمه باز و بسته شدن در و دکمه‌های جهت “بالا” و “پایین” آمدن آسانسور. بنا به مدل درخواستی؛ همچنین ممکن است دارای نیمکت‌ها و میله‌هایی برای تکیه دادن در آن وجود داشته باشد به‌خصوص اگر آسانسور شیب‌دار در جایی نصب شود که مجبور به طی کردن مسافت طولانی باشد.

مزایای آسانسورهای شیبدار

آسانسورهای شیبدار به مردم کمک می‌کنند تا با پای پیاده از زمین‌هایی که سر بالایی دارند و یا از دامنه‌های کوه عبور کنند.

آسانسورهای شیبدار اغلب با کابین‌های شیشه‌ای ساخته می‌شوند تا کاربران بتوانند از منظره لذت ببرند.

زمان نصب به طور قطع کمتر از آسانسورهای عمودی است.

مونتاژ و مدیریت آنها آسان‌تر است.

آسانسور شیبدار در کجا نصب می‌شود

برای پاسخ به این سوال که چه کسی آسانسورهای شیبدار را نصب می کند و به وجود آن احتیاج خواهد داشت؛ باید بگوییم که این آسانسورها کاملاً با توجه به نیازهای حمل و نقل عمومی و شهری به ویژه در شهرهای قدیمی و باستانی که بر روی کوه‌ها و تپه‌ها قرار گرفته‌اند، مناسب هستند و می‌توان آنها را در جاذبه‌های گردشگری مانند استراحتگاه‌ها و سواحل یا بناهای‌فرهنگی بیشتر دید. با این حال، آسانسورهای شیبدار حتی در خانه‌های شخصی به‌ویژه خانه‌هایی که باغ‌ها و پارک‌های بزرگ که دارای شیب هستند، می‌توانند نصب شوند.

هزینه آسانسور شیبدار چقدر است؟

همانطور که گفته شد برای نصب بالابر شیبدار متغیرهای مختلفی وجود دارد که در هزینه آن نیز تاثیرگذار است (از جمله طول مسیر و تغییر جهت یا شیب) و این امر ناگزیر باعث نوسان قیمت‌ها می‌شود. به این موارد باید هزینه‌های نگهداری عادی و گواهینامه‌ها را طبق قانون اضافه کنیم. از سوی دیگر، فعالیت‌هایی در جهت تعمیر و نگهداری؛ مشابه مواردی هستند که برای بالابرهای عمودی معمولی وجود دارند. بنابراین حداقل یک بازدید عمومی در سیستم آن هر شش ماه یکبار و یک بررسی هر دو سال یکبار توسط یک نهاد ذیصلاح انجام می‌شود که برای حفظ ایمنی این تجهیزات مهم است.

بطور کلی قیمت آسانسور شیبدار بسیار متفاوت است. اینکه ساختمان در چه منطقه‌ای واقع است، زاویه شیب جایی که آسانسور در آن قرار می‌گیرد و طول، ظرفیت و اندازه سیستم نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت آسانسورهای شیب دار و همچنین ابعاد آسانسورهای شیبداری که برای فضای شما کافی است؛ با متخصصین ما در شرکت آسانسور آرمان مانگ تماس حاصل نمایید.