آسانسور خانگی (Home Lift)

آسانسور خانگی - هوم لیفت - home lift

در ساختمان‌های با تعداد طبقات کم، مثلا دو یا سه طبقه، مثل ساختمان‌های ویلایی که همه ساختمان در انحصار یک خانواده می‌باشد، می‌توان از آسانسورهای خانگی استفاده کرد.
آسانسورهای خانگی به چاهکی با ارتفاع خیلی کمتری (حدود ۳۵ تا ۴۵ سانتیمتر) نیاز دارند، در حالی‌که در آسانسورهای معمولی به ارتفاع چاهک بیشتری (حدود ۱۵۰ سانتیمتر) نیاز است.
همچنین به فضای بسیار کمی برای موتورخانه نیاز دارند. قیمت آسانسورهای خانگی به نسبت آسانسورهای مسافربری همگانی بسیار کمتر و مقرون به صرفه‌تر است.
آسانسورهای خانگی می توانند کششی یا هیدرولیک باشند و همچنین می‌توانند با برق تک فاز کار کنند. در حالی‌که آسانسورهای معمولی عموما به برق سه فاز نیاز دارند و کمتر اتفاق می‌افتد بتوانند با برق تک فاز کار کنند.
آسانسورهای خانگی برای ساختمان‌های چند طبقه قدیمی که در آن‌ها از قبل پیش بینی آسانسور نشده بسیار مفید و کاربردی هستند. آسانسورهای خانگی مثل یک کمد در گوشه‌ای از هال و پذیرایی می‌توانند نصب شوند. آسانسورهای خانگی ضمن داشتن ایمنی قابل قبول، از تعدادی از قوانین مربوط به آسانسور مسافربری عمومی معاف هستند.
در عوض محدودیت‌های جدیدی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، مثلا سرعت آسانسور خانگی از حدود ۰٫۳ m/s نباید بیشتر باشد و ظرفیت آن حدودا تا ۴۰۰ کیلوگرم است. این آسانسورها در گروه آسانسورهای LULA (Limited Use Limited Application) قرار دارند.
آسانسورهای خانگی و یا هوم لیفت از اواخر دهه 1800 در ساختمان‌ها استفاده می‌شده است. ادیت وارتون، رمان‌نویس معروف امریکایی، آسانسوری در خانه‌اش در ماساچوست آمریکا داشت که می‌توانست مهمان‌ها به همراه چمدان‌هایشان را به طبقه سوم برساند. بسیاری از عمارت‌های بزرگ و مجلل نیویورک و شیکاگو دارای آسانسورهای خانگی بودند. برخی از آنها می‌توانستند مهمانان را مستقیماً به سالن‌های رقص در طبقات بالا ببرند.
امروزه، محبوبیت نصب آسانسورهای خانگی به دلیل افزایش راحتی برای ساکنین خانه در حال افزایش است. آسانسورهای خانگی به وِیژه برای خانه‌هایی که افراد مسن یا دارای مشکلات حرکتی دارند، بسیار کاربردی است و پیشنهاد می‌شود. خوشبختانه، با نصب یک آسانسور خانگی ایمن و راحت، به راحتی می توان در طبقات یک خانه رفت و آمد کرد.

چرا باید در منزل خود، یک آسانسور خانگی نصب کنیم؟

آسانسور مسکونی یا هوم لیفت، چه برای کمک به افراد ساکن خانه در رفت و آمد راحت‌تر بین طبقات و یا حتی زیبایی بخشیدن به خانه باشد، یکی از تجهیزات خانگی مهم محسوب می‌شود. برخی از مهم‌ترین مزایای آسانسور خانگی عبارتند از:

استفاده از آسانسور خانگی باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به استخوان و مفاصل پا در استفاده طولانی مدت از پله می‌شود.
راحتی: یکی از دلایل اصلی نصب آسانسور خانگی، راحتی بیشتر است. با افزایش سن، بالا و پایین رفتن از پله‌ها در خانه برای افراد سخت خواهد شد، به خصوص در هنگام حمل وسایلی با وزن زیاد. استفاده از آسانسور خانگی، فعالیت‌های روزمره خانگی را بسیار آسان‌تر خواهد کرد. از آنجایی که آسانسور خانگی دارای طراحی شیک و مدرن است، فضای زیادی را در خانه شما اشغال نخواهد کرد.
بالا و پایین رفتن از پله‌ها به ماهیچه‌ها، رباط‌ها و خصوصا سیستم قلبی عروقی افراد فشار وارد می‌کند، به خصوص پس از استفاده‌های مکرر. اما استفاده از یک آسانسور خانگی با طراحی شیک باعث راحت‌تر زندگی کردن افراد در خانه‌های دو یا چند طبقه خواهد شد.
استفاده از هوم لیفت به افراد دارای محدودیت‌های حرکتی و یا افراد مسن کمک می‌کند تا خود بتوانند کارهای خود را در طبقات مختلف خانه انجام دهند. با آسانسور خانگی، این افراد می‌توانند هر زمان که بخواهند درطبقات خانه خود جا به جا شوند، بدون اینکه به کمک شخص دیگری وابسته باشند.
از سویی دیگر راه پله‌ها حجم عظیمی از فضا را در یک خانه اشغال می کنند. اما از آنجایی که آسانسورهای خانگی می‌توانند کاملاً عمودی حرکت کنند ، نصب‌شان در خانه علاوه بر آسان کردن رفت و آمد اهل خانه در طبقات، نسبت به پله‌ها نیز جای کمتری را اشغال می‌کند.
آسانسورهای خانگی به جا به جایی وسایل در بین طبقات به افراد بسیار کمک خواهد کرد.حتی مشکلات حرکتی جزئی می تواند منجر به آزردگی افراد در هنگام استفاده از پله ها شود.
اگر تصمیم به فروش خانه خود دارید، بسیاری از خریداران به آسانسور خانگی به عنوان یک مزیت ارزشمند در خانه نگاه می کنند.

قیمت اسانسور خانگی

آسانسورهای خانگی تجهیزات لوکسی محسوب می‌شوند که دسترسی به طبقات خانه را برای افراد آسان‌تر می‌سازند. آسانسور خانگی را می توان در یک خانه‌های دو تا شش طبقه نصب کرد. چه شما یک فرد مسن باشید که علاقه‌مند به حفظ استقلال خود در خانه خود باشید و یا یک مالک خانه که علاقه‌مند به افزودن راحتی و ارزش به ملک خود است، زندگی شما با آسانسور خانگی بسیار ساده‌تر خواهد بود. آسانسورهای خانگی شرکت آسانسور آرمان مانگ، در اشکال و اندازه‌های مختلف برای پاسخگویی به نیازهای شما و متناسب با خانه شما هستند.