آسانسور هیدرولیک جک از بغل: عملکرد، مزایا و کاربردها

آسانسور هیدرولیک جک از بغل

در این مقاله میخوانید

اشتراک‌گذاری مقاله:

در آسانسورهای هیدرولیکی، برای حرکت کابین از سیلندر و پیستون هیدرولیکی استفاده می‌شود. این نوع آسانسورها از جمله آسانسورهای هیدرولیکی جک هستند که از تکنولوژی پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند. در این مقاله، قصد داریم با معرفی این نوع آسانسورها، مزایا و مشخصات آنها را بررسی کنیم و اطلاعات مفیدی را به شما ارائه دهیم.

بررسی مشخصات آسانسور هیدرولیکی جک از بغل

سیستم محرکه‌ی آسانسور هیدرولیکی جک از بغل، در دو نوع مستقیم و غیرمستقیم ارائه می‌شود. در هر دو نوع، جک در کنار کابین داخل چاه آسانسور نصب می‌شود. از جک مستقیم برای آسانسورهای با ظرفیت ۳۰ تن و از جک غیرمستقیم و چند مرحله‌ای برای ظرفیت بیش از ۳۰ تن استفاده می‌شود.

این نوع آسانسور از فشردگی مایعات به عنوان روش حرکت استفاده می‌کند. جک‌های نصب شده در دو طرف کابین، کابین آسانسور را حرکت می‌دهند و با پمپ کردن روغن به داخل سیلندر، پیستون حرکت می‌کند.

سپس دریچه باز می‌شود و روغن دوباره به داخل مخزن می‌ریزد و با استفاده از نیروی جاذبه، اتاق آسانسور بالابر به عقب حرکت می‌کند. کنترل‌های موجود در کابین آسانسور، پمپ را کنترل می‌کنند و باعث حرکت روغن می‌شوند. پمپ به محض رسیدن به کف، خاموش می‌شود و آسانسور در بالای پیستون قرار می‌گیرد.

بررسی ویژگی‌های آسانسور هیدرولیکی جک از بغل

ویژگی‌های آسانسور هیدرولیکی جک از بغل به شرح زیر می‌باشد:

عدم نیاز به حفر چاه‌های عمیق.

قابلیت تحمل حداکثر وزن تا ۱۵۰۰ کیلوگرم.

استفاده از پاراشوت به منظور افزایش ایمنی مکانیکی.

استفاده از راپچرولو برای ایجاد ایمنی هیدرولیکی در صورت پاره شدن شلنگ.

انطباق با مشخصات اورهد (۸/۴ متر) و فضای جان‌پناه مطابق استاندارد EN81.

بررسی انواع آسانسورهای هیدرولیکی جک بغل

اسانسور هیدرولیک جک از بغل

برای نصب این نوع آسانسور، دیگر نیازی به حفر چاله‌های عمیق برای جایگذاری جک وجود ندارد. زیرا در این نوع آسانسورها، جک در چاله قرار نمی‌گیرد و به‌طور مستقیم به یوک کابین متصل می‌شود و همچنین سیم بوکسل و فلکه جک از معادله خارج می‌شوند. در این حالت، نسبت حرکت یک به یک است، به این معنا که سرعت و نیروی محرکه‌ی جک و کابین با هم برابر است. به عبارت دیگر، اگر جک آسانسور یک متر حرکت کند، کابین نیز یک متر جابجا می‌شود.

بررسی سیستم آسانسور هیدرولیکی جک بغل غیرمستقیم

آسانسور‌های هیدرولیکی جک بغل، برای مسافت‌های بلندتر استفاده می‌شوند و با استفاده از حرکت سیم بکسل که به کاراسلینگ کابین متصل است، جابه‌جا می‌شوند. این نوع آسانسور دارای سیم بکسل و فلکه است. یکی از مزایای این مدل آسانسور این است که جک کوتاه‌تری دارد که این امکان را فراهم می‌کند تا در هر چاه آسانسوری نصب شود.

نسبت حرکت در این نوع آسانسور ۲ به ۱ است. به این معنا که کابین دو برابر حرکت جک، حرکت می‌کند. به‌عنوان مثال، اگر جک نیم‌متر حرکت کند، کابین یک متر جا به جا می‌شود. در این مدل، به دلیل استفاده از سیم بکسل، نیاز است که پاراشوت و گاورنر نصب شود تا در صورتی که در سیم بکسل مشکلی به وجود آمد، پاراشوت از سقوط کابین جلوگیری کند.

بررسی آسانسور جک بغل دوبل

برای نصب کابین‌های بزرگ و سنگین مانند وسایل حمل و نقل، نیاز به دو جک در هر طرف است. مدل دوجک در بغل، بیشتر در آسانسورهای سنگین مانند آسانسورهای باری استفاده می‌شود که ممکن است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم باشد.

استفاده از آسانسورهای هیدرولیکی با جک از کنار

در مواقعی که طول آسانسور بیش از حد است ولی ظرفیت آن کم است، از آسانسورهایی با جک از کنار استفاده می‌شود. این نوع آسانسورها برای مکان‌هایی که امکان نصب ریل برای کابین به دلیل پانورامیک بودن سیستم و محدودیت‌های دیگر وجود ندارد، مناسب می‌باشند. همچنین برای مکان‌هایی که امکان حفر چاه وجود ندارد یا استفاده از دو ضلع چاه برای ورود و خروج مورد نظر است، این نوع آسانسورها مناسب می‌باشند.

بررسی قیمت آسانسور هیدرولیکی با جک از کنار

استفاده از جک در ساخت آسانسور هیدرولیکی با جک از کنار، به طور مستقیم قیمت نهایی آسانسور را تعیین می‌کند. جک‌ها از برندهای مختلفی تهیه می‌شوند که بعضی از آنها وارداتی هستند و بعضی دیگر محصول داخلی هستند، این نیز به طور مستقیم بر قیمت آسانسور هیدرولیکی با جک از کنار تأثیر می‌گذارد.

علاوه بر این، عوامل دیگری همچون جنس و اندازه کابین، برند موتور، ظرفیت، کیفیت ساخت و هزینه نصب نیز بر قیمت نهایی آسانسور هیدرولیکی با جک از کنار تأثیرگذار هستند.

برترین مرکز خرید آسانسور هیدرولیکی با جک از کنار: آرمان مانگ

در این مقاله، آسانسور هیدرولیکی با جک از کنار را معرفی کردیم و ویژگی‌ها و انواع آن را به طور جامع توضیح دادیم. همان‌طور که در این مقاله ذکر کردیم، عوامل مختلفی بر قیمت آسانسورهای هیدرولیکی با جک از کنار تأثیرگذارند. مجموعه آرمان مانگ با ارائه بهترین آسانسور هیدرولیکی با جک از کنار و دارا بودن سالیان زیادی تجربه در طراحی، ساخت، نصب، سرویس و نگهداری آسانسور، توانسته است اطمینان مشتریان را به دست آورد. شما نیز می‌توانید با تماس به شماره‌های درج شده در وب‌سایت، سفارش دهید و آسانسور خود را تهیه کنید.

نویسنده مقاله

تصویر پریسا پرویزی

پریسا پرویزی

پریسا پرویزی کارشناس فناوری اطلاعات، فعال در حوزه طراحی سایت و سئو و همچنین علاقمند به مباحث تکنولوژی و فناوری اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *